Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Informacje ogólne
Ordynator
Lek. med. Mariusz Łapiński
p.o. oddziałowa
mgr Elżbieta Dziedzicka-Olszanicka
Ilość lekarzy
4
Ilość pielęgniarek
-
Ilość łóżek
27
Dane kontaktowe
Telefon:

13 469 66 93

13 469 62 78

13 469 66 03  wew. 10

Fax:
-
Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szpital Powiatowy ul. Kochanowskiego 2, 38-600 Lesko, Blok A II-piętro

Oddział ginekologiczny: Wykonywane są zabiegi operacyjne w zakresie schorzeń  ginekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem onkologii i zaburzeń statyki narządu rodnego. Oddział funkcjonuje w systemie permanentnego ostrego dyżuru zaopatrując zabiegowo wszystkie nagłe stany w ginekologii i położnictwie.

Prowadzona jest profilaktyka raka szyjki macicy z oceną cytologiczną, kolposkową i histopatologiczną. Udziela się rónież konsultacji ginekologicznych pacjentom hospitalizowanym w innych oddziałach szpitala, uzupełniając leczenie zachowawcze leczeniem operacyjnym. Pion ginekologiczny czynnie współuczestniczy w prowadzonych programach profilaktyki raka piersi.

Oddział położniczy: położnice przebywają po porodzie razem z dziećmi w systemie roomin-in, w salach 1-,2-osobowych z osobnymi węzłami sanitarnymi. Na trakcie porodowym odbywają się porody rodzinne. Przy oddziale prowadzona jest Szkoła Rodzenia.

Oddział patologi Ciąży hospitalizuje pacjentki o podwyższonym ryzyku okołoporodowym.

Możliwości diagnostyczno-terapeutyczne: USG z kolorowym Dopplerem i głowicą endowaginalną, KTG, amniskop, kolposkop, elektroterapia.

Dodatkowe informacje